fbpx
Psk. Seray SAĞINDA YAZICIOĞLU
Psk. Seray SAĞINDA YAZICIOĞLU
Klinik Psikolog

Eğitim

  • Üniversite: İstanbul kültür Üniversitesi- Psikoloji Bölümü
  • Yüksek Lisans: İstanbul Arel Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Klinik Psikoloji

Lisans eğitimi sırasında İstanbul Bakırköy Adalet Sarayı Aile Mahkemesi’nde ve Prof. Dr. Mazhar Osman Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi kapalı servisinde staj yaptı. 2014-2015 yılları arasında Altis Nöroloji ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde ve Çapa Tıp Fakültesi Nöropsikoloji Laboratuvarı’nda staj yaptı.

2015-2016 yılları arasında Doğa Okulları’nda Psikolog olarak görev aldı. 2016 yılında 6 ay süreyle Kanada’nın Toronto şehrinde İngilizce dil eğitimi aldı. 2017-2019 yılları arasında Bahçeşehir Okulları’nda Psikolog olarak görev aldı.

Yüksek lisans eğitimi sırasında bir yıl süreyle Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi ve süpervizyonu alarak üniversitenin Klinik Psikoloji Birimi’nde bireysel psikoterapi seansları yürüttü. 2018 yılında İstanbul Arel Üniversite’sinde yüksek lisans eğitimini Kanadalı ve Türk Üniversite öğrencilerinin öz anlayış, merhamet ve duygusal zeka düzeylerinin karşılaştırılması isimli araştırmasıyla tamamladı ve Türksosbilder Dergi’sinde yayınlattı.

2018-2021 yılları arasında Rorschach ve Projektif Testler Derneği’nden Yrd. Doç. Dr. İrem Erdem Atak tarafından verilen psikopatolojileri psikanalitik yorumlama, Rorschach ve TAT Test eğitimini tamamladı. Dr. Neslihan Zabcı tarafından verilen Çocuk Projektif Testler eğitimine halen devam etmektedir.

2020 yılında Altis Danışmanlık Merkezi’nde Klinik Psikolog olarak görev aldı. Çocuk, ergen, genç erişkin ve ailelerle psikoterapi seansları yürüttü.

Çocuk ve ergen grubunun bilişsel değerlendirmesi için Cas, Wisc 4, Moxo, Wisc-r ölçme araçlarını kullanmaktadır. Tüm yaş grubunun ruhsal işleyişini değerlendirmek için projektif testler uygulayabilmektedir. Yetişkin ve yaşlı yaş grubunun bilişsel fonksiyonlarını Nöropsikolojik Testlerle değerlendirmektedir. Çocuk ve ergen danışmanlığı kapsamında gelişimsel destek ve psikoterapi desteği vermektedir. Çalışmalarına Çocuk Merkezli Oyun Terapisi ve Psikodinamik Yönelimli Terapi ile devam etmektedir.

Mesleki ilgi alanları arasında çocukluk ve ergenlik dönemi ruhsal sorunları, ihmal ve istismara uğramış çocuklar, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, öğrenme güçlüğü, yaygın gelişimsel bozukluklar ve duygudurum bozuklukları yer almaktadır. Madalyon Psikiyatri Merkezi’nde çocuk, ergen, genç erişkin ve ailelerle online ve yüz-yüze terapi çalışmalarını sürdürmektedir.

Üniversite: İstanbul kültür Üniversitesi- Psikoloji Bölümü Yüksek Lisans: İstanbul Arel Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Klinik Psikoloji