fbpx

Amacımız

Amacımız

Madalyon Akademi, Madalyon Psikiyatri Merkezi tarafından meslek mensuplarına mezuniyet sonrası eğitim vermek üzere kurulmuş bir “Uygulama Okulu” dur. Aynı zamanda “Halka Açık” seminerler düzenleyerek psikoloji ve psikiyatri biliminin herkes tarafından merak edilen çeşitli konularında halkı aydınlatma görevi üstlenmiştir.

Madalyon Akademi’nin en büyük özelliği, Madalyon Psikiyatri Merkezi’nin içinde yer almasıdır. Çünkü bu merkez halen ülkemizde en çok hasta gören ruh sağlığı kurumu olma özelliğini korumaktadır. Kuruma yılda ortalama 200.000 bin kişi başvurmakta olup bu sayı hızla artmaktadır.

Madalyon Akademi'de tüm üniversitelerin psikoloji bölümü mezunları, psikiyatrlar, klinik psikoloji yüksek lisans öğrencileri ya da mezunları ve PDR mezunları özellikle mesleki uygulamalarda kendilerini geliştirmek üzere eğitim alabilirler.

Klinikte sıkça uygulanan psikolojik testler de bu programda yer almakta ve öğrencilerimize psikolojik ölçme ve değerlendirme tekniklerini uygulamalı olarak öğrenme fırsatı sunulmaktadır. Eğitim programlarının oluşturulmasında da tüm meslek mensuplarından gelen talepler göz önünde bulundurulmaktadır.

Programlara katılan tüm meslek mensuplarına, program bitiminde aldıkları eğitimleri belgeleyen bir sertifika düzenlenmektedir. Yine halka açık eğitimlerde de dileyen herkese katılım sertifikası verilmektedir.