fbpx
Psk. Uğur Sayal
Psk. Uğur SAYAL
Psikolog

Eğitim

Üniversite: Ankara Üniversitesi, Psikoloji Bölümü

    • Bilişsel Davranışçı Terapiler Eğitimi, Prof. Dr. Hakan Türkçapar
    • Akılcı Duygusal Davranışçı Terapi Eğitimi, Albert Ellis Institute
    • Şema Terapi Uluslararası Sertifikasyon Eğitimi, Uzm. Dr. Alp Karaosmanoğlu

Eğitim hayatının ardından, askerlik görevini İskenderun Deniz Hastanesi Psikiyatri Servisi’nde psikolog olarak yaptı. Görevi esnasında, kişilik ve zekâ testleri uyguladı, bireysel ve grup görüşmeleri gerçekleştirdi.

İş hayatına, 2000 yılında Medsan İlaç’ta, Dış İlişkiler Koordinatörü olarak başladı. 2001 yılında Pfizer İlaçları A.Ş’nde Merkezi Sinir Sistemi ilaçlarından sorumlu Tıbbi Mümessil olarak çalışmaya başladı.

2005 yılında çalıştığı grubun Eğitim Müdür Yardımcısı olarak görevlendirildi. Bu görevinde, Tıbbi Satış Mümessillerinin eğitim ve gelişiminden sorumlu olarak çalıştı. Eğitimcilikle tanıştığı bu pozisyonda işe yeni alınan çalışanların temel eğitimlerinin ve mevcut çalışanların mesleki ve kişisel gelişim eğitimlerinin hazırlanması, düzenlenmesi ve uygulanmasında görev aldı.

2006 yılında Pfizer İlaçları’nda Bölge Müdürlüğü görevine getirildi. Kendine bağlı çalışanların mesleki ve kişisel gelişimlerinden sorumlu olduğu bu pozisyonda işe alım, satış ve kariyer koçluğu, kişisel gelişim konularında çalıştı. Bu görevini 2012 yılına kadar sürdürdü.

2012 yılında bireysel olarak çeşitli firmalara pazarlama, satış ve eğitim danışmanlığı yaptı.

2013–2014 yıllarında Apotex İlaçları’nın Türkiye organizasyonunun kurulması aşamasında Merkezi Sinir Sistemi Alan Satış Müdürü olarak çalışmaya başladı. Bu görevinde satış ekibinin kurulması, temel eğitimlerinin verilmesi, kişisel gelişimlerinin takibi, satış ve performans koçluğu konularında çalıştı.

Geçmiş iş deneyiminde karşılaştığı, “iş hayatında psikolojinin önemi” ile ilgili yaşantılar ve ruhsal iyilik haline verdiği önem, profesyonel iş deneyimi ile psikologluk olan mesleğini birleştirmesine neden oldu. Eğitimci kimliğinin baskın gelmesiyle 2014 yılında, Madalyon ailesine katıldı. Madalyon Kurumsal Psikoloji Odaklı Eğitim Merkezi’nin kuruluşunda Eğitim Direktörü olarak görev aldı.

Uğur Sayal, iş dünyasına yönelik psikoloji odaklı eğitim hazırlıkları ve eğitim sunumları arasında çalışmaya devam ederken, hayatını sevgili eşi ve biricik kızı Ada ile Ankara’da sürdürmektedir.

Üniversite: Ankara Üniversitesi, Psikoloji Bölümü

Eğitimleri