Psk. Uğur Sayal
Psk. Uğur SAYAL
Psikolog

  • Lisans: Ankara Üniversitesi Psikoloji Bölümü

Eğitim hayatından ardından askerlik görevini İskenderun Deniz Hastanesi Psikiyatri Servisi’nde psikolog olarak yaptı. Görevi esnasında, kişilik ve zekâ testleri uyguladı, bireysel ve grup görüşmeleri gerçekleştirdi.

İş hayatına 2000 yılında Medsan İlaç’ta Dış İlişkiler Koordinatörü olarak başladı. 2001 yılında Pfizer İlaçları A.Ş’inde Merkezi Sinir Sistemi ilaçlarından sorumlu Tıbbi Mümessil olarak çalışmaya başladı.

2005 yılında çalıştığı grubun Eğitim Müdür Yardımcısı olarak görevlendirildi. Bu görevinde, Tıbbi Satış Mümessillerinin eğitim ve gelişiminden sorumlu olarak çalıştı. Eğitimcilikle tanıştığı bu pozisyonda işe yeni alınan çalışanların temel eğitimlerinin ve mevcut çalışanların mesleki ve kişisel gelişim eğitimlerinin hazırlanması, düzenlenmesi ve uygulanmasında görev aldı.

2006 yılında Pfizer İlaçları’nda Bölge Müdürlüğü görevine getirildi. Kendine bağlı çalışanların mesleki ve kişisel gelişimlerinden sorumlu olduğu bu pozisyonda işe alım, satış ve kariyer koçluğu, kişisel gelişim konularında çalıştı. Bu görevini 2012 yılına kadar sürdürdü.

2012 yılında bireysel olarak çeşitli firmalara pazarlama, satış ve eğitim danışmanlığı yaptı.

2012 – 2013 yıllarında Prof. Dr. Hakan Türkçapar’ın yürüttüğü Bilişsel Davranışçı Terapiler Eğitimlerini tamamladı. Aynı yıl, Albert Ellis Institute tarafından düzenlenen, Michler Bishop, Daniel David, Kristene A. Doyle ve Ertuğrul Köroğlu tarafından yürütülen Akılcı Duygusal Davranşçı Terapiler Temel Eğitimini tamamladı.

2013–2014 yıllarında Apotex İlaçları’nın Türkiye organizasyonunun kurulması aşamasında Merkezi Sinir Sistemi Alan Satış Müdürü olarak çalışmaya başladı. Bu görevinde satış ekibinin kurulması, temel eğitimlerinin verilmesi, kişisel gelişimlerinin takibi, satış ve performans koçluğu konularında çalıştı.

Geçmiş iş deneyiminde karşılaştığı, “iş hayatında psikolojinin önemi” ile ilgili yaşantılar ve ruhsal iyilik haline verdiği önem, profesyonel iş deneyimi ile psikologluk olan mesleğini birleştirmesine neden oldu. Eğitimci kimliğinin baskın gelmesiyle 2014 yılında, Madalyon ailesine katıldı. Madalyon Kurumsal Psikoloji Odaklı Eğitim Merkezi’nin kurulmasında Eğitim Direktörü olarak görev aldı.

2016 yılında Alp Karaosmanoğlu tarafından yürütülen Şema Terapi Uluslararası Sertifikasyon Eğitimi’ni tamamladı.

Uğur Sayal, kurumsal hayatın zorluklarıyla psikoloji biliminden destek alarak baş etme becerileri kazandıracak eğitimlerini hazırlayıp uygulamaya devam etmektedir.

Lisans: Ankara Üniversitesi Psikoloji Bölümü

Eğitimleri