Psk. ŞÜKRAN PELİN BALCI
Psk. Şükran Pelin BALCI
Psikolog

  • Lisans: Hacettepe Üniversitesi / Ankara (09/2005 – 06/2009) Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümü

Lisans döneminde iki yıl boyunca Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile Keçiören Atatürk Çocuk Esirgeme Kurumu’nda gönüllü öğretmenlik ve stajyerlik yapmıştır. 2007-2008 yaz dönemlerinde Mersin Üniversitesi, Psikiyatri Anabilim dalında lisans stajını tamamlamıştır. MMPI ve TAT uygulamaları eğitimlerini Dr.Sedat Işıklı’dan almıştır.

Mezun olduktan sonra, bir yıl süresince, özel eğitim alanında, öğrenme güçlüğü olan çocukların değerlendirilmesi ve davranış problemlerinin çözümlenmesi konularında çalışmıştır. Öğrenme güçlüğü olan çocukların aileleri ile bireysel görüşmeler yaparak, danışmanlık yapmış ve çocukların tanılarıyla ilgili seminerler vermiştir.

2010 Eylül-2012 Haziran tarihleri arasında Londra’da dil okuluna devam ederken, aynı zamanda London Enfield Council, Sosyal Servisinde, çoğunlukla Türk olmak üzere, uyum sorunu yaşayan kişilerle, bireysel ve aile çalışmalarında yer almıştır.Türkiye’ye döndükten kısa bir süre sonra Madalyon Psikiyatri Merkezi’nde yetişkin bölümünde çalışmaya başlamıştır. İki buçuk yıl boyunca aile,çift ve bireysel terapi alanında çalışmıştır. Meslek hayatına yaklaşık üç yıl özel bir klinikte hasta takip ederek ve özel bir lisede danışmanlık yaparak devam etmiştir.

Lisans: Hacettepe Üniversitesi / Ankara (09/2005 - 06/2009) Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümü

Eğitimleri