fbpx
Psk. Şeyma ÖNDER
Psk. Şeyma ÖNDER
Uzm. Klinik Psikolog

Eğitim

  • Lise: Amasya Anadolu Lisesi
  • Lisans: Koç Üniversitesi – Psikoloji Bölümü
  • Yüksek Lisans: Üsküdar Üniversitesi – Klinik Psikoloji Bölümü

Uzman Klinik Psikolog Şeyma Önder, 2017 yılında Koç Üniversitesi Psikoloji mezun olmuş, lisans eğitimi sırasında Muzaffer Akpınar Vakfında bir sosyal sorumluluk projesinde gönüllü psikolog olarak çalışmıştır. Yüksek lisans eğitimini ise Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji programında tamamlayarak uzmanlığını almıştır.

Yüksek lisans kapsamında Bilişsel Davranışçı Terapiler, Aile ve Çift Terapileri, Grup Psikoterapileri ve Kişilerarası İlişkiler Psikoterapisi eğitimlerini tamamlamış, yüksek lisans stajı kapsamında ise NP İstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi’nde ve NP İstanbul Feneryolu Polikliniğinde görev almıştır. Eğitim hayatı boyunca çeşitli dernek ve kurumlar tarafından düzenlenen psikolojik test eğitimleri ve terapi eğitimlerine katılmış, uygulayıcı sertifikaları edinmiştir. “Yetişkin Bağlanma Boyutları ile Parasosyal Etkileşimin Parasosyal Ayrılık ve Ayrılık Anksiyetesi ile ilişkisi” konulu tez çalışması ile yüksek lisans eğitimini 2019 yılında tamamlamıştır.

Meslek hayatına İstanbul’da Birleşmiş Milletler ‘de çocuk ve ergen mültecilerle çalışmaya başlamış, çalışırken eş zamanlı olarak Birleşmiş Milletler’den mesleki gelişim amaçlı çeşitli sertifika kursları almıştır. Sonra, Özel Fransız Lape Hastanesi’nde yetişkin ağırlıklı danışan görmeye başlamıştır. 10 yaşından 18 yaşına kadar Görsel Sanatlar eğitimi almış ve ek olarak Sanat Terapisi Uygulama eğitimi de almış, daha sonra Özel Fransız Lape Hastanesi’nde kişilerle bire bir ve grup şeklinde Sanat Terapi çalışmaları yürütmüştür. Özel Fransız Lape Hastanesi’nde Klinik Psikoloji Stajyerlerine Sanat Terapisi ve Klinik Psikoloji ile ilgili eğitimler vermiştir.

Şeyma Önder, Eylül 2021’den beri Madalyon Psikiyatri Merkezinde çalışmaktadır.

Lise: Amasya Anadolu Lisesi Lisans: Koç Üniversitesi – Psikoloji Bölümü Yüksek Lisans: Üsküdar Üniversitesi – Klinik Psikoloji Bölümü

Eğitimleri