psk şeyda kutsal
Psk. Şeyda KUTSAL
Psikolog

  • Lisans: İstanbul Üniversitesi, Psikoloji Bölümü
  • Yüksek Lisans: Maltepe Üniversitesi, Klinik Psikoloji
  • Tez Çalışması: Psikiyatrik Bozukluğu Olan ve Olmayan Kadınlarda Adet Öncesi Belirtilerin Karşılaştırılması

İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümü’nden 2006 yılında mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde ve psikiyatri kliniklerinde çalışmaya başlamıştır. 2007 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışmaya ve Maltepe Üniversitesi, Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimine başlamıştır.

Öğrencilik döneminde; İstanbul Üniversitesi, Çapa Tıp Fakültesi, Psikiyatri Bölümü, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Adli Tıp Bölümü’nde ve Türk Sokak Çocukları Vakfı’nda gönüllü olarak çalışmıştır.

2009 yılında, “Psikiyatrik Bozukluğu Olan ve Olmayan Kadınlarda Adet Öncesi Belirtilerin Karşılaştırılması” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

2014 yılında, Türkiye Futbol Federasyonu’nun “Sağlık Eğitim Programı Psikolojik Performans Danışmanlığı” programına katılarak, sporcu ve takımlarla çalışma yetkisine sahip olmuştur.

Alanda çalıştığı süre boyunca; depresyon, obsesif-kompulsif bozukluk, yaygın anksiyete bozukluğu, travma sonrası stres bozukluğu, panik bozukluk, sosyal fobi, kişilik bozuklukları, uyum bozuklukları, sınav kaygısı, fobiler ağırlıklı olmak üzere; bireysel psikoterapi, zekâ testleri, kişilik testleri hizmetlerini sunmuştur.

Kurumsal firmaların, İnsan Kaynakları biriminde görev alan psikologlara, işe alım sürecinde klinik değerlendirme eğitimleri vermiştir.

2011 yılında, Van Erciş depreminde yürütülen acil yardım ve kurtarma faaliyetlerine gönüllü olarak katılmış ve bu alanda yapılan çalışmalarla T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından başarı ödülüne layık görülmüştür.

2016 yılında başladığı “Ruhsal Bozukluklarda Sanat Psikoterapileri” çalışmalarına İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde devam etmektedir.

Meslek hayatına 2017 Kasım ayından bu yana Madalyon Psikiyatri Merkezi’nde Klinik Psikolog olarak devam etmektedir.

Lisans: İstanbul Üniversitesi, Psikoloji Bölümü Yüksek Lisans: Maltepe Üniversitesi, Klinik Psikoloji Tez Çalışması: Psikiyatrik Bozukluğu Olan ve Olmayan Kadınlarda Adet Öncesi Belirtilerin Karşılaştırılması

Eğitimleri