fbpx
Psk. Selin Damla ÇAKIR
Psk. Selin Damla ÇAKIR
Uzman Klinik Psikolog

Eğitim

  • Üniversite: İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, İktisadi İdari Sosyal Bilimler Fakültesi, Psikoloji Bölümü (Üniversite Giriş Bursu & Yüksek Onur Öğrencisi)
  • Yüksek Lisans: TED Üniversitesi Gelişim Odaklı Çocuk ve Ergen Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı

Bilkent Üniversitesi Psikoloji Bölümündeki eğitim hayatına %50 burslu olarak başlamış, Gülhane Askeri Tıp Akademisi Psikiyatri bölümünde (2015) stajını tamamlamıştır. Okul süresince çeşitli gönüllü projelerde yer almış, çocukların faydası için okul bünyesinde çalışmıştır. Yüksek onur öğrencisi olarak 2017 yılında mezun olmuştur.

Yüksek Lisans eğitimi kapsamında oyun terapisi, çocuk bilişsel davranışçı terapi eğitimi, çocuk değerlendirme testleri eğitimi ve süpervizyon eğitimini tamamlamıştır. Yüksek lisans klinik stajı kapsamında 9 ay boyunca Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları bölümünde görev almıştır. Staj süresince AGTE ve LD testi uygulamaları yapmıştır. Yüksek Lisans eğitimini “Sosyal medya çağında ergenlerin yeme davranışları: Sosyal karşılaştırma, beden memnuniyeti ve ihtiyaç doyumu değişkenlerinin rolleri” tezini savunarak tamamlamıştır.

Yüksek lisans eğitimine devam ederken özel bir merkezde asistan psikolog olarak 1 sene çalışmış, mezun olduktan sonra da aynı merkezde Uzman Psikolog olarak danışan almıştır. Aynı zamanda özel bir kreşte de psikolog olarak görev almış ve ailelere danışmanlık vermiştir.

Türk Psikologlar Derneği ve Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği üyelikleri bulunmaktadır.

Üniversite: İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, İktisadi İdari Sosyal Bilimler Fakültesi, Psikoloji Bölümü (Üniversite Giriş Bursu & Yüksek Onur Öğrencisi) Yüksek Lisans: TED Üniversitesi Gelişim Odaklı Çocuk ve Ergen Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı

Eğitimleri