Psk. Nil Ateşoğlu
Eğitim Psk. Nil ATEŞOĞLU
Eğitim Psikoloğu (Psikoloji Bilim Uzmanı)

 • Lisans: Hacettepe Üniversitesi – Sosyoloji (Lisans)
  Ankara Üniversitesi – Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Alan Dersleri (Bilimsel Hazırlık Programı)
  Ankara Üniversitesi Evlilik ve Aile Danışmanlığı
 • Yüksek Lisans: Ankara Üniversitesi Eğitim Psikolojisi – (Yüksek Lisans)

Yüksek lisans eğitimi sürecinde, tez danışmanı Psk.Prof. Dr. Emine Gül Kapçı Seyitoğlu’ndan gönüllü olarak aldığı “Destekleyici Anababa Eğitimi” doktora dersini başarıyla tamamlamıştır. Doktora dersi sürecinde ilkokullarda “7-11 Yaş Anababa Eğitim Programını” 13 hafta boyunca ailelere uygulamıştır. Yine Ankara Üniversitesinde Evlilik ve Aile Danışmanlığı Eğitimini de alan Ateşoğlu, çift ve ailelere yönelik danışmanlıklar, DEHB ve Davranım bozukluğu olan bir çocuğun ailesine bireysel danışmanlık vermiştir. Okulöncesi eğitim kurumunda ailelere yönelik Psiko-Eğitim programı, Ankara Üniversitesi’nde öğrenim gören üniversite öğrencilerine yönelik ise “Evlilik öncesi Psiko-Eğitim” programlarını uygulamıştır.

Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği’nde Hakan Türkçapar’dan “BDT Kuramsal Eğitimi, Gelişimsel Çocuk Nörolojisi Derneği’nden 0-6 yaş arası çocuklara yönelik geliştirilen “Denver 2 Gelişim Testi”, Küçük Ağaç Psikolojik Danışmanlık Merkezinden “Sınıf Yönetiminde Davranışçı Tekniklerin Kullanılması”, Madalyon Akademi’de “Aile, Çocuk ve Ergenlerle Görüşme Sürecinde Klinik Yaklaşım” ve Arzu Savaş’tan “Zihin Haritaları” eğitimlerini tamamlamıştır. 2019 yılında Dr. H. Alp Karaosmanoğlu’ndan aldığı Şema Terapi: Model ve Teknikler / Borderline ve Narsistik Kişilik Bozukluklarında Şema Terapi Uygulamaları eğitimlerini tamamlamıştır.

Eğitimci tez sürecinde  “Çocuk İhmal ve İstismarını Önlemek için bir anababa eğitim programı geliştirmiş ve anababalara uygulamıştır. Birçok okulda 3’er haftalık süreçlerle birçok anababaya cocuk ihmal ve istismarını önleme eğitimi vermiştir.

 

Verdiği Eğitimler:

 • Anne Baba Ehliyeti
 • Etkili İletişim
 • Stres Yönetimi
 • Zaman Yönetimi
 • Zihin Haritaları

Meslek hayatına Madalyon Kurumsal-Akademi de devam etmektedir.

Eğitimleri