fbpx
Psk. Nil Ateşoğlu
Psk. Nil Ateşoğlu
Eğitim Psikoloğu (Psikoloji Bilim Uzmanı)

  • Lisans: Hacettepe Üniversitesi – Sosyoloji (Edebiyat Fakültesi) ve Ankara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Lisans Tamamlama (Bilimsel Hazırlık)- Eğitimde Psikolojik Hizmetler Anabilim Dalı, Eğitim Bilimleri Enstitüsü
  • Yüksek Lisans: Ankara Üniversitesi Eğitim Psikolojisi (Yüksek Lisans) Eğitimde Psikolojik Hizmetler Anabilim Dalı, Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitim Psikolojisi Yüksek Lisans Programı

Yüksek lisans eğitimi sürecinde, tez danışmanı Psk.Prof. Dr. Emine Gül Kapçı Seyitoğlu’ndan aldığı “Destekleyici Anababa Eğitimi” doktora dersini tamamlamıştır. Doktora dersi sürecinde ilkokullarda “7-11 Yaş Anababa Eğitim Programını” 13 hafta boyunca ailelere uygulamıştır. Yine Ankara Üniversitesinde Evlilik ve Aile Danışmanlığı Eğitimini de alan Ateşoğlu, çift ve ailelere yönelik danışmanlıklar, DEHB ve Davranım Bozukluğu sergileyen çocukların ailelerine bireysel danışmanlıklar vermiştir. Okulöncesi eğitim kurumunda ailelere yönelik Psiko-Eğitim programı, Ankara Üniversitesi’nde öğrenim gören üniversite öğrencilerine yönelik ise “Evlilik öncesi Psiko-Eğitim” programlarını uygulamıştır.

 

Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği’nde Hakan Türkçapar’dan “BDT Kuramsal Eğitimi, Gelişimsel Çocuk Nörolojisi Derneği’nden 0-6 yaş arası çocuklara yönelik geliştirilen “Denver 2 Gelişim Testi”, Küçük Ağaç Psikolojik Danışmanlık Merkezinden “Sınıf Yönetiminde Davranışçı Tekniklerin Kullanılması”, Madalyon Akademi’de “Aile, Çocuk ve Ergenlerle Görüşme Sürecinde Klinik Yaklaşım” ve Arzu Savaş’tan “Zihin Haritaları” eğitimlerini tamamlamıştır.

 

Eğitimci tez sürecinde  “Çocuk İhmal ve İstismarını Önlemek için bir anababa eğitim programı geliştirmiş ve anababalara uygulamıştır. Üç haftalık eğitim sürecinde ihmal ve istismarın göstergeleri, risk faktörleri ve ihmal ve istismarın önlenmesi için gereken beceriler üzerinde durulmuştur.

2019 yılında Dr. H. Alp Karaosmanoğlu’ndan aldığı Şema Terapi: Model ve Teknikler / Borderline ve Narsistik Kişilik Bozukluklarında Şema Terapi Uygulamaları eğitimlerini tamamlamıştır.

Verdiği Eğitimler:

  • Anne Baba Ehliyeti
  • Etkili İletişim
  • Stres Yönetimi
  • Zaman Yönetimi
  • Zihin Haritaları

Meslek hayatına Madalyon Kurumsal-Akademi de devam etmektedir.

Eğitimleri