fbpx
Psk. Nese Nizamettinoglu
Psk. Neşe NİZAMETTİNOĞLU
Psikolog

  • Lise: Çağrıbey Anadolu Lisesi
  • Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Psikoloji Bölümü
  • Yüksek Lisans: Adnan Menderes Üniversitesi, Klinik Psikoloji Programı

Üniversite ve yüksek lisans eğitimleri boyunca TÜBİTAK Yurtiçi Lisans ve Lisansüstü burslarını almaya hak kazanmıştır.Üniversite eğitimi sırasında stajını Gülhane Askeri Tıp Akademisi, Psikiyatri Kliniği’nde yaptı. Ayrıca Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Psikiyatrisi Bölümü, Otizmli Çocuklar Merkezi’nde gönüllü stajyer olarak çalıştı.

Alan dersi kapsamında Ankara Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Derneği’nde görev aldı. Yüksek lisans eğitimi sırasında çeşitli psikolojik testlerin uygulama ve yorumlama eğitimini aldı. Ayrıca psikoterapi eğitimi ve süpervizyonlarını sürdürdü.

Eğitim sürecinde Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi psikiyatri polikliniği ve yataklı servisinde 3 yıl boyunca çalışarak, bireysel terapi ve grup terapilerini yürüttü.

Yüksek lisans eğitimi sonrasında Ankara’da özel bir kreşte 3 ay kadar çalıştıktan sonra özel bir hastanede mesleğini sürdürdü. Bu süreçte poliklinik hastalarının yanı sıra kronik hastalıklara sahip olan bireylere, ağırlıklı olarak onkoloji hastaları ve yakınlarına destek vermeye çalıştı

Lise: Çağrıbey Anadolu Lisesi
Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Psikoloji Bölümü
Yüksek Lisans: Adnan Menderes Üniversitesi, Klinik Psikoloji Programı