fbpx
Psk. Kübra Arlı
Psk. Kübra Arlı
Psikolog

Lisans: Atılım Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümü
Yüksek Lisans: Üsküdar Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Uygulamalı(Tezli) Psikoloji
Yüksek Lisans: Ufuk Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İnsan Kaynakları Yönetimi


Lisans eğitimini Ankara Atılım Üniversitesi psikoloji bölümünde 2009 yılında tamamladı. 2012 yılında Ufuk Üniversitesi İnsan Kaynakları ve Yönetimi yüksek lisansını Enstitü birincisi olarak tamamladı.  2015 yılında, Üsküdar Üniversitesi, Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nı tamamladı.  Lider İnsan Kaynakları Yönetim Akademisi’nde endüstriyel psikoloji stajını, Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ve NP İstanbul Nöropsikiyatri Hastanesinde klinik stajını gerçekleştirdi.

Etkin Yaşam Merkezi ve Jale Tezer Koleji’nde psikolog olarak çalıştı. 2011 yılında tiyatro alanında çalışmalar yaptı. Madalyon Psikiyatri Merkezi’nde psikolog ve Kurum Müdürü olarak görev yaptı. HTA Nöropsikiyatri Merkezi’nde psikolog-psikoterapist olarak görev yaptı.

Özellikle sivil havacılık sektöründe bilişsel değerlendirme ve dikkat çalışmaları, bireysel psikolojik değerlendirme ve destek çalışmaları, geliştirme merkezi çalışmaları (AC/DC), yetkinlik bazlı grup değerlendirmeleri alanında çalışmalar yaptı. Uçucu ekiplerin (kokpit/kabin) eğitim programlarında (CRM, Stresle Başa çıkma, Eğitimcinin Eğitimi, Etkin iletişim) görev aldı. Sivil havacılık sektöründe hem yetiştirilmek üzere hem de Türk/yabancı tecrübeli pilot adaylarının CRM değerlendirme çalışmalarında bulundu. Aynı zamanda HTA Nöropsikiyatri Merkezi Müdürlüğü görevini yürüttü.

İstanbul Humanite Tıp Merkezi’nde yetişkin terapisti olarak görev yaptı. Travma, Kaygı Bozuklukları, Stres yönetimi, Depresyon, Psikolojik temelli fiziksel ağrı ve problemler, Performans geliştirme ve Evlilik terapisi ilgi alanları arasındadır.

2017 Ekim ayından bu yana Madalyon Psikiyatri Merkezi’nde klinik psikolog olarak görev yapmaktadır.

Lisans: Atılım Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Psikoloji BölümüYüksek Lisans: Üsküdar Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Uygulamalı(Tezli) PsikolojiYüksek Lisans: Ufuk Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İnsan Kaynakları Yönetimi

Eğitimleri