fbpx
Psk. Hatice Karatepe
Psk. Hatice KARATEPE
Psikolog

Üniversite: Yeditepe Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümü Rotterdam Erasmus University, Hollanda, Sosyal Bilimler Fakültesi, Psikoloji Bölümü

Yüksek Lisans: Okan Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Klinik Psikoloji Bölümü


Lisans öğrenimi sırasında akademik araştırma ve sosyal sorumluluk projelerinde yer almıştır. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda 7-13 yaş grubundaki çocuklarla yürütülen akademik grup çalışmaları ve imajinatif hikayelere aktif katılımla süreçlenen psikodrama çalışmaları yürütmüştür. Buna ek olarak, LÖSEV ve üniversitenin kampüsle entegre sosyal sorumluluk çalışmasına katkı sağlamıştır. Bahçelievler Çocuk Esirgeme Kurumunda çocuklarla, duygu paylaşımı odaklı bireysel görüşmeler yürütmüş, çocukların iletişim becerileri destekleyici etkinlikler düzenlemiştir.

Lisans döneminde öğrenci değişim bursu kazanarak Rotterdam Üniversitesi, Hollanda’da öğrenim görüp, bu süreçte üniversitede devam eden ‘Öğrenme Bozuklukları’ dersi kapsamında şehirde yer alan özel bir rehabilitasyon kurumunda gözlem yapmıştır.

2012 yılında Avrupa Florence Nightingale Hastanesi’nin Psikiyatri Servisinde stajyer psikolog olarak bulunmuş, hastane içerisindeki konsültasyonlara eşlik ederek organ nakil hastalarının ameliyat öncesi ve sonrası psikolojik durumları hakkında görüşmeler yapmıştır. Takip eden dönemde Ankara Madalyon Psikiyatri Merkezi’nde klinik stajını tamamlamak amacıyla çocuk polikliniğindeki ADHD ve Özgül Öğrenme Güçlüğü olan çocukların terapi izlemlerini gözlemlemiştir.

2014 yılında Türk Psikologlar Derneği tarafından verilen Nöropsikolojik Batarya eğitimini tamamlamış ve 1 ay süreyle İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Nöroşirurji Laboratuarı’nda süpervizyon altında ilgili testleri uygulamıştır.

Uzmanlık eğitimini Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümü’nde tamamlarken, bir yıl süresince Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi ve süpervizyonu alarak üniversitenin Klinik Psikoloji Birimi’nde bireysel psikoterapi seansları yürütmüştür.

Meslek hayatına 2013 yılından bu yana Madalyon Psikiyatri Merkezi’nde Klinik Psikolog olarak devam etmektedir. Bunun yanı sıra, Okan Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Üniversite: Yeditepe Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümü Rotterdam Erasmus University, Hollanda, Sosyal Bilimler Fakültesi, Psikoloji Bölümü Yüksek Lisans: Okan Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Klinik Psikoloji Bölümü