fbpx
Psk. Hande Pehlivan
Psk. Hande PEHLİVAN
Klinik Psikolog

Eğitim

  • Üniversite: Beykent Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümü (Tam Burslu, Onur Öğrencisi)
  • Yüksek Lisans: Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Klinik Psikoloji Anabilim Dalı, Klinik Psikoloji Uzmanlığı (Burslu)
  • Yüksek Lisans Bitirme Tezi: Dikkat eksikliği/hiperaktivite bozukluğu tanısı alan çocuk ve ergenlerin dikkat eksikliği/hiperaktivite alt tiplerine göre bilgisayar tabanlı nöropsikolojik bir test bataryası olan cnsvs (The central nervous system vital signs) sonuçlarının incelenmesi, 2019.

Lisans eğitimini Beykent Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamladı. Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını “Dikkat eksikliği/hiperaktivite bozukluğu tanısı alan çocuk ve ergenlerin dikkat eksikliği/hiperaktivite alt tiplerine göre bilgisayar tabanlı nöropsikolojik bir test bataryası olan cnsvs (The central nervous system vital signs) sonuçlarının incelenmesi” konulu tez çalışması ile tamamlayarak Uzman Klinik Psikolog ünvanını almaya hak kazandı.

Lisans eğitimi sırasında Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Psikiyatri Servisi’nde, Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Psikiyatri Servisi ve Polikliniğinde, Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Psikoloji Polikliniği’nde stajlarını yaptı. Yüksek lisans eğitimi sırasında Çocuk ve Ergen Psikiyatristi, Prof. Dr. Eyüp Sabri ERCAN’ın Kliniği’nde,  uzmanlık stajını yaptı.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümü’nde uzmanlık eğitimi sürecinde Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi alarak üniversitenin Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde, süpervizyon eşliğinde, üniversite öğrencileri ile bireysel psikoterapi seansları yürüttü. Bu süreçte özel bir sağlıklı yaşam merkezinde, kurum psikoloğu olarak bireysel psikoterapi seansları yaptı.

Bahçeşehir Koleji’nde okul psikoloğu/psikolojik danışman olarak çalıştı. Okulda çalıştığı süreç içerisinde çocuklar için Mindfulness dersleri, PASS teorisi temelli dikkat ve düşünme becerileri çalışmaları uyguladı. ‘’Üstün Potansiyeli Keşfetme ve Üstün Potansiyelli Öğrencilerin Eğitimi’’ sertifikası alarak, üstün potansiyelli öğrencilere yönelik dersler verdi. Öğrencilere ve ebeveynlerine yönelik psikoeğitim ve danışmanlık hizmeti sağladı.

Üniversite: Beykent Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümü (Tam Burslu, Onur Öğrencisi) Yüksek Lisans: Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Klinik Psikoloji Anabilim Dalı, Klinik Psikoloji Uzmanlığı (Burslu) Yüksek Lisans Bitirme Tezi: Dikkat eksikliği/hiperaktivite bozukluğu tanısı alan çocuk ve ergenlerin dikkat eksikliği/hiperaktivite alt tiplerine göre bilgisayar tabanlı nöropsikolojik bir test bataryası olan cnsvs (The central nervous system vital signs) sonuçlarının incelenmesi, 2019.

Eğitimleri