fbpx
psk Hande Cesur
Psk. Hande CESUR AKIN
Psikolog, İletişim Uzmanı

Eğitim

Üniversite:   Hacettepe Üniversitesi, Psikoloji Bölümü

  • Şema Terapi Uluslararası Sertifikasyon Eğitimi, Uzm. Dr. Alp Karaosmanoğlu
  • Söz Yerine Beden Konuştuğunda: Şema Terapide Somatizasyonla Çalışmak Eğitimi (International Society of Schema Therapy)
    Dr. Psk. Bahar Köse Karaca
  • Uygulamalı Egzersiz ve Spor Psikolojisi Eğitimi Sertifikası (100 saat)

Hande Cesur 1999 yılı itibariyle, Turkcell, Anadolu Sigorta gibi çeşitli kurumlarda satış ve danışmanlık görevlerinde bulunmuştur. Bilkent Üniversitesinde 9 yıl bireysel danışmanlık yapmış, 2013 yılı itibariyle Madalyon Psikiyatri Merkezi bünyesinde çalışmaya başlamıştır. 2014 yılında kurulan Madalyon Kurumsal Psikoloji Odaklı Eğitim Merkezi’nin kuruluş aşamasından itibaren Kurumsal Ruh Sağlığı alanında çalışmalarını sürdürmektedir.

Eğitim ve çalışma hayatı boyunca iletişim odaklı aldığı çeşitli eğitimler sonucunda,  kurumlarda özellikle iletişim sorunları konusunda çözümleyici projeler üretmiş ve aynı zamanda Madalyon Psikiyatri Merkezi’nin iletişim uzmanlığı görevini üstlenmiştir.

Farklı sektörlerde Türkiye’nin önde gelen kurum ve kuruluşlarına psikoloji odaklı eğitimler verirken, özel yaşamında sosyal sorumluluk projelerine ve sivil toplum örgütlerine gönüllü eğitimler vermeyi yaşam gayesi olarak görmektedir.  Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Üniversiteli Kadınlar Derneği, Yardımseverler Derneği ve LÖSEV’in gönüllü eğitimcisi ve destekçisidir. Psikolojik dayanıklılığın arttırılmasını önemli bir ilk yardım basamağı olarak gören Hande Cesur, iş özel hayat dengesinin sağlanması, ilişki kurma sanatı, iletişim becerileri, problem çözme, duygu yönetimi, iç motivasyon, anlamlı yaşam gibi konulardaki çalışmalarını özellikle pozitif psikoloji, farkındalık ve felsefe odaklı içeriklerle hazırlamaya ve sunmaya devam etmektedir.

Sosyal yaşam ve psikolojiye dair gözlemlerini kaleme aldığı yazıları çeşitli dergilerde yayınlanmaktadır. Halen Kurumsal Ruh Sağlığı Derneği Dergisinin genel yayın direktörlüğünü yapmakta ve 2016 yılından bu yana ‘İmkanı Olan Delirsin’ isimli psiko-sohbet sahne performansını çeşitli şehirlerde gerçekleştirmektedir.

Hacettepe Üniversitesi, Psikoloji Bölümü

Eğitimleri