Psk. Hande Cesur AKADEMİ
Psk. Hande CESUR
Psikolog

    • Hacettepe Üniversitesi, Psikoloji Bölümü

1999-2003 yılları arasında INDITEX, TURKCELL Kurumsal Hizmetler, Anadolu Sigorta gibi çeşitli kurumlarda çalışmıştır.

Kurumsal çalışmalarının ardından 2004 yılında Bilkent Üniversitesinde psikolog olarak çalışmaya başlamıştır. 9 yıl boyunca bireysel ve akademik danışmanlık yapmış ve Etkili İletişim Becerileri, Girişkenlik, Pozitif Düşünce, Etkili Öğrenme Becerileri, Sınav Kaygısı, Hedef Belirleme ve Motivasyon, İkna-Kabul-İşbirliği, Kriz Yönetimi ve Problem Çözme Becerileri gibi eğitim programlarını çeşitli kurumlarda vermeye başlamıştır.

Bilkent Üniversitesi’ndeki görevini sürdürürken bir yandan Sosyal Medya Uzmanlığı, Türk İşaret Dili,

Liderlik, Beden Dili, Hizmet Yönetimi, Etkin İletişim, Protokol Kuralları, Eğitimcinin Eğitimi gibi çeşitli eğitimler almıştır. Eğitim ve engellilik alanlarını kapsayan sosyal sorumluluk projelerine destek vermekte ve gönüllü eğitim programları yürütmektedir. 2012 yılından itibaren Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nde eğitimler vermektedir. Sosyal yaşam ve psikolojiye dair gözlemlerini kaleme aldığı yazıları çeşitli dergilerde yayınlanmaktadır.

2013 yılında Madalyon ailesine girmiş ve bu dönemde Pozitif Yaşam Becerileri, Stres, Motivasyon ve İletişim alanlarında eğitimlerini vermeye devam etmiştir. 2014 yılında Madalyon Kurumsal’ın kurulum aşamasından itibaren sürece dahil olmuştur. İş özel hayat dengesi, ilişki kurma ve iletişim, sorun çözme, stres ve motivasyon konularındaki çalışmalarını özellikle pozitif psikoloji ve farkındalık odaklı içeriklerle hazırlamaya ve sunmaya devam etmektedir.

2016 yılında Dr. H. Alp Karaosmanoğlu’ndan aldığı Şema Terapi: Model ve Teknikler / Borderline ve Narsistik Kişilik Bozukluklarında Şema Terapi Uygulamaları eğitimlerini tamamlamıştır.

Hacettepe Üniversitesi, Psikoloji Bölümü

Eğitimleri