Psk. Başak Karagöz
Psikolog

Lise: Ankara Atatürk Anadolu Lisesi
Üniversite: Hacettepe Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümü
Yüksek Lisans: Hacettepe Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Psikoloji Anabilim Dalı, Klinik Psikoloji
UzmanlığıDoktora: Hacettepe Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Psikoloji Anabilim Dalı, Klinik Psikoloji Doktorası


Doktora eğitimini, Hacettepe Üniversitesi, Klinik Psikoloji Bölümü’nde tamamlayan Başak Karagöz, TÜBİTAK Yurtiçi Lisansüstü Bursu’nu ve TÜBİTAK Yurtiçi Doktora Bursu’nu kazanmıştır.

Öğrenimi süresince Bilişsel Davranışçı Terapi ve Şema Terapi eğitimi aldı, süpervizyon altında çeşitli uygulamalarda bulundu. Psikoterapi eğitimlerinin yanı sıra MMPI, WAIS gibi klinik amaçlarla sıklıkla kullanılan test ve envanterlerin uygulama ve yorumlama eğitimlerini aldı. Formel eğitime paralel olarak, Hacettepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi Hastanesi, Yetişkin Psikiyatri Bölümü’nde ve Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi ve Eğitim Merkezi’nde (AMATEM) stajyer olarak çalıştı.

Meslek hayatına, 2011 yılından bu yana Madalyon Psikiyatri Merkezi’nde Klinik Psikolog olarak devam eden Başak Karagöz’ün, ulusal ve uluslararası pek çok kongre ve konferansta sunumu bulunmaktadır.

Eğitimleri