fbpx
Prof. Dr. Ayşe Gül YILMAZ ÖZPOLAT
Psikiyatri Uzmanı

  • Üniversite: Hacettepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi 
  • Uzmanlık: Ankara Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Psikiyatri Anabilim Dalı
  • Uzmanlık Tezi: Alzheimer Hastalarına Bakım Veren Yakınlarının Tükenmişlik ve Stresle Başa Çıkma Tarzlarının Karşılaştırılması
  • Kanada Toronto General Hospital Consultation Liaison Psychiatry Transplantation Center’da görevlendirme (2011-2012)
  • Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi Alanında özel doktora öğrenciliği (donduruldu)

Prof.Dr. Ayşe Gül YILMAZ ÖZPOLAT, 1998 yılında Hacettepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, araştırma görevlisi olarak Ankara Üniversitesi, Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’na başlamış, uzmanlık ve doçentlik döneminde aynı üniversitede hizmet vermiştir. Kırıkkale Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Psikiyatri Anabilim Dalı’nda profesörlük kadrosuna atanmış, 2017 Kasım ayında üniversiteden ayrılmıştır. Öğretim üyeliği boyunca 3 tez yönetmiştir.

Bilişsel Davranışçı Terapi (süpervizyon ile), psikodinamik yönelimli psikoterapi (süpervizyon ile), aile terapileri, cinsel işlev bozuklukları ve aynı zamanda LGBTİ bireylerin yaşadıkları aile içi ve toplumsal zorluklar, yas, travma ve özellikle dahili ve cerrahi herhangi bir fiziksel hastalığı olan bireylerde (örneğin; kanser, nörolojik hastalıklar, troid hastalıkları, cilt hastalıkları, romatolojik hastalıklar, kalp krizi ya da büyük ameliyatlar sonrası vb…) görülen ruhsal hastalıklar konusunda ve özel gruplarla çalışılan (kanser, istismar, mobbing, tükenmişlik, aile içi iletişim problemleri…) grup terapisi konusunda eğitim sahibidir.

Meslek hayatına 2017 Kasım ayından itibaren Madalyon Psikiyatri Merkezi’nde psikiyatrist olarak devam etmektedir.

Eğitimleri