fbpx
Dr. Şehnaz Neslihan Gürz Yalçın
Dr. Şehnaz Neslihan GÜRZ YALÇIN
Psikiyatri Uzmanı

  • Üniversite: Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi
  • Uzmanlık: Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı

2010 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde uzmanlık eğitimini tamamlayan Dr. Şehnaz Neslihan Gürz Yalçın, 2007 yılında 3 ay boyunca Amerika’da Teksas Üniversitesi’nde Beyin Görüntüleme üzerine araştırmacı olarak çalışmıştır. Uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra 2010-2011 yılları arasında Aksaray Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetine başlamıştır. Ardından 2011-2013 yılları arasında Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışmıştır. Buradaki çalışma süreci boyunca kadın ruh sağlığı alanında (gebelik, lohusalık, menopoz, kısırlık tedavileri, kanser, cinsel işlev bozuklukları) deneyim kazanmıştır.

Mecburi hizmetini tamamladıktan sonra 2014 yılında Özel Lokman Hekim Ankara Hastanesi’nde çalışmaya başlamıştır. 2016 yılına kadar çalışmaya devam ettikten sonra Gaziantep’e taşınmak üzere buradaki görevinden istifa etmiştir.

2005-2008 yılları arasında İzmir Halime Odağ Psikanaliz ve Psikoterapi Derneği’nin psikodinamik yönelimli grup psikoterapisi, kavramsal eğitim ve grup süpervizyonu eğitimlerine katılmıştır. 2016 yılında özel hastanedeki görevinden ayrılıp muayenehane açmıştır. Daha sonra ise Özel Sanko Hastanesi’nde hizmet vermiştir.

2018 Eylül Ayından itibaren meslek hayatına, Madalyon Psikiyatri Merkezinde Psikiyatrist olarak devam etmektedir.

Üniversite: Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Uzmanlık: Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı