fbpx
Dr. Gökçen GÜVEN
Dr. Gökçen GÜVEN
Çocuk ve Ergen Psikiyatri Uzmanı

Eğitim

  • Lise:Aydın Fen Lisesi
  • Üniversite:İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi
  • İhtisas:Hacettepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı
    İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı
  • Tez Konusu:Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğunun Farklı Görünümlerinde Komorbiditelerin Araştırılması

2008 yılında İstanbul Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra mecburi hizmetini  Ankara 112 İl Ambulans Servisinde yaptı. 2011 yılında Hacettepe Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda başladığı ihtisasını, ara dönemde İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’na geçiş yaparak tamamlayarak uzman doktor ünvanını aldı. Mezuniyet sonrası mecburi hizmetini Elazığ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde yaptı.

2018 yılından bu yana Madalyon Psikiyatri Merkezi konsültan hekimi olarak Çocuk ve Ergen Psikiyatristi olarak hizmet vermektedir. Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu, davranış bozuklukları, öğrenme bozuklukları, disleksi, kaygı bozuklukları,obsesif kompulsif bozukluk, uyku bozuklukları, uyum bozuklukları, otizm ve yaygın gelişimsel bozukluklar ve mindfulness özel ilgi alanlarıdır. Bilişsel Davranışçı Terapi, EMDR Terapisi ve Çocuk ve Ergenlerde Şema Terapisi uygulamaktadır.  Dr. Gökçen Güven evli ve iki çocuk annesidir.

Üniversite:İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi İhtisas:Hacettepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Tez Konusu:Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğunun Farklı Görünümlerinde Komorbiditelerin Araştırılması

Eğitimleri