fbpx

Eğitim

Zihin Haritaları “Mind Mapping” İSTANBUL

Eğitmen Nil ATEŞOĞLU
Eğitim Süresi 3,5 Saat
Kontenjan 10
Yer Karanfil Sok. No: 5 Levent/İSTANBUL
Sertifika Katılım Belgesi
Tür Açık Eğitim
Eğitim İçeriği

Özel Hayatınızda, İş Hayatınızda Zihin Haritalarınızla Yolculuk Yapmaya Ne Dersiniz?

Karışık ve uzun bilgileri, yapılacak görevleri, günlük, haftalık, aylık ve yıllık planları, toplantı notlarını, hazırlanması gereken sunuları kolaylıkla oluşturmak ve hatırlamak; kariyer, sağlık, kişisel gelişim, insan ilişkileri konularında ulaşılmak istenen hedefleri belirleyerek farkındalık kazanmak için sizleri renkli kalemlerle zihin haritalarınızı oluşturmaya davet ediyoruz.

 • Beynin İşleyişi (Sağ ve Sol Lob)
 • Zihin Haritaları Mantığı
 • Zihin Harirası Tekniği ile Sınavlardaki Başarıyı Arttırmak
 • Zihin Haritalarını Oluşturmak
  • Somut ve soyut kelimeleri akılda tutmak
  • Yapılacaklar listesi-Haftalık Plan
  • Bir sunumu, bir eğitimi bir kitabı, bir şiiri akılda tutmak
  • Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) modeli ile Zihin Haritaları tekniğini birleştirmeyi öğrenmek

 

Hayatı organize etmek, unutmak istemediğimiz bilgileri kolayca hatırlamak ve odaklanmayi arttırmak için sizleri zihin haritasi tekniğini öğrenmeye davet ediyoruz?

NOT: KATILIMCILARIN EN AZ 5 RENK BOYA KALEMİ GETİRMELERİ RİCA OLUNUR.

 

Eğitim Takvimi;

 • 11 Ocak 2020, Saat: 16.00 – 19.00 Cumartesi

Kimler Katılabilir:

 • İlgi duyan herkes eğitimimize katılabilir.

Verilecek Belge;

 • Katılım Belgesi

Eğitim Konumu:

 • Karanfil Sok. No: 5 Levent/İSTANBUL
  Madalyon Psikiyatri Merkezi Levent Şubesi Eğitim Salonu

Eğitim Ücreti:

 • 215 TL

Eğitim Koordinatörü:

Özgür Alan
03124666616

Eğitmen
Nil Ateşoğlu
Eğitim Psikolojisi Uzmanı
Üniversite: Hacettepe Üniversitesi, Sosyoloji Bölümü Yüksek Lisans: Ankara Üniversitesi, Eğitimde Psikolojik Hizmetler Ana Bilim Dalı, Eğitim Psikolojisi Bölümü

3 Yorumlar

 1. İsim hafızam yok, yön duygum yok ve birşey öğrenmek için odaklanamıyorum

  • Aliye Hanım,

   Mind Mapping-Zihin Haritaları eğitimi ile ilgili içeriği aşağıda inceleyebilirsiniz.

   Tony Buzan (1960) adlı eğitimci tarafından geliştirilmiş olan “Zihin Haritaları” tekniği, beynin sağ ve sol lobunu dengede kullanmanın önemine ve bu dengeli kullanım ile birlikte beynin tam kapasitesinin %100 olarak kullanabileceği bilgisine dayanmaktadır.
   Sağ lobun renkler ve görselleri temsil etmesi, sol lobun ise sayı ve kelimeler konusunda üstün olması ilkesinden yola çıkarak, özellikle her bilgiyi/kelimeyi belirli renkler ve görsellerle kodlamanın beynin işleme hızını kuvvetlendirdiğini ve kişinin o tür kodlanan bilgileri unutmadığı dile getirilmektedir. Bir not tutma tekniği olarak ortaya çıkmış bir grafik tekniği olan Zihin Haritasının birçok alanda da işlevsel olduğu görülmüştür. Özellikle Zamanı yönetmede, beyin fırtınası yapmada, karar vermede, yaratıcılığı arttırmada, bilgileri- yapılacak işleri çok daha kolay hatırlamada, duygu ve düşüncelerimize yönelik farkındalık çalışmalarında oldukça rahat kullanılabilmektedir.
   Madalyon Kurumsal bünyesinde verilen Zihin Haritası eğitiminde de, katılımcılara öncelikle Zihin Haritasının tarihçesi, Zihin Haritasının bilimsel dayanağı, kullanım alanları ve yararlarından bahsedilmiştir. Daha sonra ise, Zihin Haritasının nasıl çizileceği ayrıntısıyla anlatılmıştır. Toplantılar esnasında etkili ve zamandan kazandırıcı notlar almanın ya da sunumlar yapmanın, haftalık yapılacak işler planı çıkarmanın zihin haritası yoluyla nasıl gerçekleşebileceği üzerinde durulmuştur.

   Daha sonra, katılımcıların bolca uygulama yapmasına fırsat verilmiştir. Somut-soyut kelimeler, yapılacak işler, haftalık plan, bir şiiri çizerek akılda tutma, kariyer-sağlık-insan ilişkileri konusunda hedefler belirlemeye yönelik birçok Zihin Haritası uygulaması yapılmıştır. Zihin Haritaları bol renkli kalem ve görsel kullanılarak çizilmiştir. Ayrıca katılımcıların hayatta karşılaştıkları olayları yorumlayış şekilleri ile olaylara karşı gösterdikleri tepkiler konusunda da Bilişsel Davranışçı Terapi Modelden yararlanılmış ve bu terapi modeline göre yine katılımcıların çizerek gerçekleştirdikleri Zihin Haritaları farkındalık çalışmaları gerçekleştirilmiştir.

 2. Gülseren Erbul 8 Mayıs 2019 at 00:55

  Zihin Haritaları eğitimini Suadiyede de gerceklestirmeniž mümkün mü?

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.